Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Co łaska" w kościele, czyli ile kosztują sakramenty

Utworzony przez patrycja, 12 marca 2009 r. o 14:37
parafianka czerniejowa napisał:
widziales czy widzialas na wlasne oczy by takie zajscie mialo miejsce baranie???? jak bedziesz miec dowody na to czego dopuszcza sie ksiadz to dopiero napisz,a nie pochopnie oceniasz ksiedza.po co piszesz tu na forum i sie osmieszasz czlowieku.zniknij stad i nie wygaduj takich niestworzonych rzeczy. ksiadz jest bardzo milym czlowiekiem pozytywnie nastawionym do dzieci i mlodziezy a jesli nie masz pojecia o czym mowie to zasiegnij psychologa moze ci wytlumaczy. brak mi slow do ciebie,napawde zal.
normalny facet nie zdecydował by się na chodzenie całe życie w sukience a jeśli mowa o powołaniu to jest bujda wystarczy popatrzeć na to jacy są zachłanni tym ludziom stale mało a my nie jesteśmy po to żeby na nich robić ale to też wina naszych kolejnych rządów a najbardziej BOLKA to on pokazał że tak można
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie chrzest kosztował 200 zł i nie było "co łaska".... dlatego powtarzam wszystkim że księża to judasze i złodzieje ....ciekawe kiedy powiedzą ... dość .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Chrzest w Uścimowie kosztuje .... 200zł i niech mi ktoś powie że to ma jeszcz coś wspólnego z wiarą....Najlepsze jest to że sami księża głoszą "żeby Być a nie tylko mieć " w ich ustach to blużnierstwo i obłuda !! Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianka czerniejowa napisał:
widziales czy widzialas na wlasne oczy by takie zajscie mialo miejsce baranie???? jak bedziesz miec dowody na to czego dopuszcza sie ksiadz to dopiero napisz,a nie pochopnie oceniasz ksiedza.po co piszesz tu na forum i sie osmieszasz czlowieku.zniknij stad i nie wygaduj takich niestworzonych rzeczy. ksiadz jest bardzo milym czlowiekiem pozytywnie nastawionym do dzieci i mlodziezy a jesli nie masz pojecia o czym mowie to zasiegnij psychologa moze ci wytlumaczy. brak mi slow do ciebie,napawde zal.
nikt nie twierdzi, że każdy ksiądz molestuje dzieci, ale zdarzają się takie przypadki. moja przyjaciółka i nasi znajomi(znajome) były w dzieciństwie molestowane przez księdza, który uczył je religii. I to właśnie takich dzieci(teraz już dorosłych ludzi) powinno ci być żal. Fakt drugi-dziewczyna z mojej klasy(było to już kilkanascie lat temu) żyła nadal zresztą żyje w kupionym jej przez księdza mieszkaniu. Księdza, kiedy prawda wyszła na wierzch i zrobiła się mała afera, przeniesiono do innej parafii. Zabrał ją ze(za) sobą. Każdy kto ich zna wie, że są "parą". mają dziecko. zaraz ktoś powie, z KIM to ja się zadaję. to nie tak. po prostu ksiądz to też człowiek i ma swoje słabości. Szkoda tylko, że dochodzi do tego ta cała obłuda:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dałam 100zł na chrzest córki bo tyle uznałam za stosowne ,ksiądz się nie upominał o pieniadze i nie robił problemów ze względu na nasz brak sakramentu małżeństwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. U mnie w parafi sa różne cenniki w zależności od sakramentu np.za ślub ksiądz woła 1000 zł kościelny 250zł a organista 300zł natomiast za pogrzeb ksiądz bierze 800zł organista 300zł i kościelny 250zł. Za każdą msze w powszedni dzień 50zł a za niedzielną 100zł i oczywiście na każdej mszy kórą już ma opłaconą zbiera ofiarę od uczestników mszy. Czy to nie paranoja? Co za ludzie tempi dają takie pieniądze księdzu na które muszą tak ciężko pracować a oni grają w karty wożą się drogimi samochodami i maja ładne "gosposie". Ciekawy jestem czy teraz jak rząd obniży zasiłek pogrzebowy o 25% czy ksiądz też obniży stawki czy też dojdzie do tego jak było wcześniej tzn. bogaty będzie pochowany z wszystkimi honorami a biedny jak opuszczony "pies". LUDZIE W BOGA TRZEBA WIERZYĆ ALE NIE W KSIĘŻY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to my sami ich tak nauczyliśmy bo żeby choć jeden powiedział gdy każą nam płacić 1.100 zł za pogrzeb zmarłego tragicznie 21 syna mojej siostry a jak im powiedziała że nie ma zapłaci jak dostanie pogrzebowe to pan chrabia odrzekł że już kilku ich tak oszukało słowa autentyczne byłem wtedy z siostrą z wrarzenia zaniemówiłem było to 4 lata temu w Białej Podlaskiej na ulicy Brzeskiej i jeśli ktoś jeszcze powie że oni wierzą w Boga to są naiwni chyba że w Boga który nazywa się mamoną wykorzystują otępienie człowieka w takich sytuacjach człowiek nie myśli racjonalnie , a przecież dużo lat studiują psychologię aby wykorzystywać takie momenty dzisiaj bo bym mu zajechał w łeb nie patrząc na miejsce bo tylko tak te krwiżercze bestie można powstrzymać jest to prawda mogę to potwierdzić prze kamerami dość już wałszu i oszustw Bóg nie po to odał życie żeby te chieny wykorzystywały to dla nabicia sobie kasy patrząc na to cierpi podwójnie płacząca matka i nieubłagalny klech zgroza w biały dzień pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moj proboszcz powiedzial za pogrzeb nalezy sie 850/osobno kopacz i organista/powiedzialam ze zaplace jak bede miala,na mszy pogrzebowej podszedl do mnie koscielny z pytaniem kiedy ureguluje,a pozniej proboszcz zaczepial moja dalsza rodzine....mam ochote wcale nie dac tej ,,ofiary,,ale boje sie ze jak ja umre to mnie nie pochowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie masz co się bać... jak nie ten ksiądz, to inny, a po za tym proboszcz nie żyje wiecznie:) pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bierzmowanie(grupa ok 70 osób)po 80 zł od osoby! rozbój w biały dzień!I Komunia(po ustaleniu rodziców grupa ponad 40 osób)po 60 zł (część sumy danej w kopercie na komunii przez dziecko jako dar ołtarza,reszta na kwiaty i.t.p.).Wynajęcie sali parafialnej budowanej nakładem parafian 600 zł (cena ze zmywaniem naczyń).Rozbój w biały dzień!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chrzescijanin napisał:
Mysle ze to co robia teraz za taka kase w kosciolach nie ma nic wspolnego z chrzescijanstwem. Te msze gregorianki i niewiem co jeszcze maja pomagac zmarlemu osiagnac zycie wieczne, czyli zapomnieni, biedni nie maja szans w niebie, wieczny czysciec badz pieklo, a bogaci jak najszybcie do nieba. Parodia! Co to za sakramenty za które trzeba płacić taka kasę, czy Jezus uzdrawiał czy wskrzeszał za kasę, czy Jezus ograniczył dostęp do nieba za kasę. Co ci papieże biskupi przez te wieki zrobili z prawdziwego chrześcijaństwa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram komentarz i mam nadzieję,że kiedyś to się może skończy jak ludzie przestaną chodzić do kościoła,nie dlatego,że nie chcą,ale dlatego,ze krew się w nich gotuje tak jak mnie ,tyle tam obłudy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko niestety kosztuje. Jedyny w Polsce ranking parafii można znaleźć na colaska.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zgodnie z nauką Chrystusa miało być:darmo otrzymaliście,darmo dawajcie. Dzisiaj za darmo możesz oberwać po ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kan. 848 - Oprócz ofiar określonych przez kompetentną władzę kościelną, szafarz nie może domagać się niczego za udzielanie sakramentów, przy czym potrzebujący nie powinni być pozbawieni pomocy sakramentów z racji ubóstwa. Kan. 843 - § 1. Święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie jestem w trakcie przygotowań do ślubu . U mnie w parafii istnieje taki cennik , który leży sobie na biurku u ks. na pytanie ile wyniesie odprawienie ślubu ks wskazał palcem na cennik . Wygląda to tak koszt mszy to 500 zł , dodatkowo 50 zł za wystawienie klęczników , za każdy odpis potrzebny do ślubu tez się płaci , za zgodę na ślub w innym kościele 200 zł , za zapowiedzi 150zł . Na dodatek samemu nie można stroić kościoła tylko specjalnie wyznaczona firma , która za wystawienie kilku świeczników i dywanu liczy sobie 550 zł . Więc sami wszyscy powinni odp sobie na pytanie dlaczego młodzi się nie pobierają . Po prostu nikogo na to nie stać . Takie są realia w Polsce . Nie dziwmy się , że tak mało osób odsuwa się od kościoła .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ksieza w niedrzwicy duzej maja dobrze.i zyje im sie dobrze. zwyklych szarakow maja gdzies. znaczacy sa tylko ci, ktorzy sa lepiej usytuowani materialnie. mialam kiedys taka sytuacje z proboszczem tejze miejscowosci jak pieniadze potrafia uzdrowic. z przyszlym mezem poszlismy zalatwiac slub. jeszcze dobrze nie weszlismy do kancelarii a proboszcz wystartowal z pretensjami ze, przychodzimy do niego zbyt pozno, ze sie przez to rozchorowal. zaczal niby to podpierac sie sciany podchodzac do biurka. kiedy ksiadz wzial od nas koperte za slub i przeliczajac ile jest w kopercie, ku naszemu zdziwieniu, zaczal normalnie isc i nawet zmienil sie ton rozmowy i juz nie byl chory. i pomyslec ze pieniadze az takie maja wlasciwosci uzdrawiajace(w oczekiwaniu czekalo jeszcze 3 pary do tegoz proboszcza). niestety byla tez taka sytuacja,ze nie chcial kiedys pochowac swojego parafianina tylko dlatego ze byl biedny. a za darmo pogrzebu nie odprawi.ktos kiedy powiedzial ze za pieniadze ksiadz sie modli. a czy Jezus potrzebowal kiedys pieniedzy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piter napisał:
Kan. 848 - Oprócz ofiar określonych przez kompetentną władzę kościelną, szafarz nie może domagać się niczego za udzielanie sakramentów, przy czym potrzebujący nie powinni być pozbawieni pomocy sakramentów z racji ubóstwa. Kan. 843 - § 1. Święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania.
Jacy święci szafarze?!!! Ludzie zacznijcie myśleć!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
goska napisał:
Nie piszcie tylko to co chcecie aby robić sensacje z niczego. A ile wzięła pani fotograf, kamerzysta, orkiestra, taksówka - amerykański samochód, stara fura, zdjecia plenerowe to nic. tak samo piszecie o pogrzebie ale jest to całkowity koszt pogrzebu z transportem ciała, ubraniem, niesieniem przez umundurowanych"diabełków' itp. Myśle że nie słusznie obwiniacie kościół, jak ktoś nie chce to można pochowac i bez kościoła jak np. prof. Religa itp. Można nie robic 2 dniowego wesela na 300 osób a później nie płakać . Kościół też ma koszty ogrzewania, oświetlenia( musza się palić oczywiście wszytkie światła ,dyawan, firma wynajęta przystaraja specjalnie kosciół, podatki do gminy, podatki do kurii. W niedziele jak ktoś da średnio 1 zł średnio to już wspomógł kościół i wzbogacił księdza, organistę, kościelnego, garbaża itp. Troche pokory i powiedz ile ty dajesz chyba tyle samo co inni.
tak sobie czytam tę wypowiedz i jakoś mi się ciśnie myśl do głowy taka : ani od fotografa, ani od kamerzysty, ani od orkiestry, taksówki i innych którzy faktycznie zdzierają z baranów niemiłosiernie bo trafiły się barany do strzyżenia nigdy ale to nigdy nie słyszałam morałów typu bądz dobry, miłosierny,pomagaj bliżniemu, nie goń za bogactwem itd, a w kościele na każdej mszy owszem. Całe lata tego słuchałam tej hipokryzji aż uszy bolały a jak do księdza przyjdzie taka wdowa męża pochować to ksiądz nagle zapomina to co sam uczył i strzyże baranów aż krew ciecze Ludzie opamiętajcie się w końcu i zacznijcie się też targować o swoje a nie tylko całować po rączkach księży. Jest za co ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W mojej rodzinnej parafii ksiądz także narzuca ile i na co. Niestety wszystko ma swoją cenę jak w sklepie, przy tym zero rozeznania czy kogoś na to stać. Byliśmy teraz sporządzać protokół mieliśmy przygotowane 100 zł na zapowiedzi, daliśmy, ksiądz rozwinął i bez żadnego skrępowania i ceregieli powiedział "u nas za zapowiedzi jest 150 zł". Zdębieliśmy 50 zł za 1 minutową zapowiedź. Zapytałam czy z organistą trzeba samodzielnie ustalić, nic nie napomniałam o ofierze, ponieważ chcieliśmy złożyć obrowolną. Niestety ksiądz znowu bez skrępowania, że organista jest u nich na wypłacie i to oni pobierają 300 zł za organiste,a dla nich jest 500 zł. Z kościelnym trzeba się dogadać. Jak dla mnie ceny wygórowane, ale nawet nie  o ceny chodzi a o kulture załatwienia tego typu spraw, a w sumie to kompletny brak kultury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...